Joshua Buatsi (17-0, 13 KO) i Dan Azeez (19-0, 13 KO) zmieścili się w limicie wagi półciężkiej podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed galą w Londynie. Pojedynek będzie eliminatorem do tytułu mistrza świata federacji WBA. Podczas tej samej gali wystąpią także m.in. Caroline Dubois, Adam Azim i Ben Whittaker. Transmisja gali w sobotę w Fightklubie.
W sobotę na gali grupy Boxxer organizowanej w Londynie ostatecznie dojdzie do walki pomiędzy Joshuą Buatsim (17-0, 13 KO) i byłym mistrzem Europy wagi półciężkiej Danem Azeezem (19-0, 13 KO). Wcześniej planowano to wydarzenie na drugą połowę października, jednak problemy zdrowotne Azeeza zmusiły do zmian planów. 30-letni Buatsi stoczy w ten sposób drugi pojedynek po podpisaniu kontraktu z grupą Bena Shaloma. Na początku maja Brytyjczyk wygrał na punkty z Pawłem Stępniem. Transmisja gali na żywo w sobotę w Fightklubie.
Poznajemy coraz więcej szczegółów gali, podczas której zawodnicy reprezentowani przez Eddiego Hearna będą rywalizować z pięściarzami promowanymi przez Franka Warrena.
Wydarzenie odbędzie się w czerwcu w Rijadzie. Każdy z promotorów wybierze po dwie kategorie wagowe, w których odbędą się walki, a jedna kategoria wagowa zostanie wybrana przez inwestorów z Arabii Saudyjskiej.
Zestawienia zostaną ogłoszone na początku marca. Promotorzy zawarli nawet zakład o milion funtów. Zwycięży promotor, którego pięściarze wygrają co najmniej 3 walki podczas gali, na której będą bezpośrednio rywalizować.
30 marca na gali w Las Vegas dojdzie do walki mistrza świata WBO wagi super półśredniej Tima Tszyu (24-0, 17 KO) z byłym czempionem kategorii półśredniej Keithem Thurmanem (30-1, 22 KO). Pięściarze spotkali się na konferencji prasowej rozpoczynającej promocję wydarzenia. Będzie to pierwsza gala Premier Boxing Champions pokazywana przez serwis streamingowy Amazon Prime.
Agit Kabayel (24-0, 16 KO) i Frank Sanchez (24-0, 17 KO) zostali wyznaczeni do stoczenia walki eliminacyjnej do tytułu mistrza świata WBC wagi ciężkiej. Tytuł World Boxing Council w "królewskiej" dywizji aktualnie posiada Tyson Fury.
31-letni Kabayel w grudniu wygrał przed czasem z Arslanbekiem Makhmudowem. Po tym pojedynku Niemiec zwakował tytuł mistrza Europy.
Sanchez w ubiegłym roku stoczył trzy walki. Po raz ostatni boksował w grudniu, pokonując przez techniczny nokaut Juniora Fa.
Bob Arum oficjalnie potwierdził, że walka pomiędzy Naoyą Inoue (26-0, 23 KO) i Luisem Nerym (35-1, 27 KO) odbędzie się 6 maja na gali organizowanej na stadionie Tokyo Dome. Wydarzenie na żywo będzie mogło obejrzeć ponad 50 tysięcy kibiców. Grupa Top Rank jest przekonana, że galę obejrzy komplet kibiców.
Japończyk od niedawna jest niekwestionowanym mistrzem świata wagi super koguciej. Meksykanin aktualnie jest oficjalnym pretendentem do mistrzowskiego pasa federacji WBC w tej kategorii wagowej.
Nery jedyną porażkę na zawodowych ringach poniósł z Brandonem Figueroą. Dla Inoue będzie to jeden z trzech występów planowanych na najbliższe dwanaście miesięcy.
Grupa Matchroom Boxing ogłosiła, że zorganizuje turniej w kategorii średniej z pulą nagród wartą milion dolarów. Jednym z uczestników rywalizacji będzie Anauel Ngamissengue (13-0, 8 KO).
Niepokonany 27-latek w sierpniu ubiegłego roku niespodziewanie wygrał z Fiodorem Czerkaszynem. W turnieju wezmą udział także m.in. Aaron McKenna (18-0, 9 KO) i Kieron Conway (20-3-1, 5 KO).
Rywalizacja rozpocznie się 31 marca na pierwszej gali organizowanej przez grupę Eddiego Hearna na terenie Japonii.
Grupa Kameda Promotions wygrała przetarg na organizację walki o tytuł mistrza świata IBF wagi koguciej pomiędzy Emmanuelem Rodriguezem (22-1, 13 KO) i Ryosuke Nishidą (8-0, 1 KO). Pojedynek ma odbyć się w kwietniu na gali organizowanej w Japonii.
Zwycięska oferta wyniosła 300 tysięcy dolarów. W przetargu wzięła udział także grupa Fresh Productions Boxing, która zalicytowała 250 tys. dolarów.
Pula pieniędzy zostanie podzielona w stosunku 65 do 35 dla Rodrigueza, który zarobi 196 tys. dolarów. Portorykańczyk pas IBF w tej kategorii wagowej posiada od sierpnia.
Daniel Dubois (20-2, 19 KO) i Ryad Merhy (32-2, 26 KO) zostali wyznaczeni do walki o wakujący tytuł mistrza Europy wagi ciężkiej. Obozy pięściarzy otrzymały czas do 13 lutego na osiągnięcie porozumienia w tej sprawie.
Dubois po raz ostatni boksował w grudniu, wygrywając przed czasem z Jarrellem Millerem. Brytyjczyk wrócił w ten sposób na ring po porażce z rąk Oleksandra Usyka.
Merhy w ostatnim występie wygrał z Tonym Yoką. Pas EBU w wadze ciężkiej wcześniej należał do Agita Kabayela.
2 marca na gali organizowanej w San Juan kolejny zawodowy pojedynek stoczy Jake Paul (8-1, 7 KO). Rywalem 26-letniego Amerykanina będzie Ryan Bourland (17-2, 6 KO), który po raz ostatni boksował ponad rok temu i był to jego powrót na ring po 4-letniej przerwie.
Występ Paula nie będzie jednak główną atrakcją tej imprezy. Walką wieczoru będzie starcie o tytuły mistrzowskie WBA, WBO i IBF w wadze piórkowej pomiędzy Amandą Serrano (46-2-1, 30 KO) i Niną Meinke (18-3, 4 KO).
Pojedynek ma być zakontraktowany na dwanaście 3-minutowych rund. Ostatnia walka z udziałem Serrano odbyła się właśnie na takich zasadach. W ubiegłym roku Portorykanka stoczyła trzy pojedynki.